Taekwondo klub GROM-CROATIA

Treniraj u GROMU - BUDI KO GROM!

O KLUBU

cropped-memorandum-grom-1.jpgTAEKWONDO KLUB GROM – CROATIA osnovan je 2015. godine sa na inicijativu Centra za korejske borilačke vještine i glavne trenerice kluba Ivane Bonačić Krešić sa željom da djecu sa svoga kvarta upozna sa ljepotama taekwondoa i hapkidoa. Nikada klub nije postao član Hrvatskog taekwondo saveza te sve svoje aktivnosti, natjecanja, seminare i polaganja za pojaseve provodi samostalno. Osim taekwondoa u sastavu kluba je i hapkido sekcija koja je ujedno i član Hrvatskog hapkido saveza, preko kojeg klub osigurava diplome za polaganje Europske hapkido unije.

ZAŠTO SE BAVITI TAEKWONDOOM I HAPKIDOOM?

Različite su želje ljudi kada je u pitanju sport, osobito borilački. Neki ljudi žele samo primjenjive tehnike samoobrane. Drugi žele redovito vježbanje zbog razgibavanja, izdržljivosti i povečanja fizičke snage. Puno vježbača u tome traži oslobođenje od stresa i  pritisaka svakodnevnog života. Jedan dio vježbača, osobito mlađi, su zainteresirani za natjecanja, i ulaganje svojeg slobodnog vremena u rad kako bi ostvarili vrhunske rezultate.

Postoji još puno jednako važnih razloga zašto ljudi dolaze u tkd klub GROM: podizanje samosvijesti, kontroliranim radom  smanjiti prekomjernu težinu te izgraditi tjelesnu figuru. Bez obzira na razloge dolaska novi vježbači vrlo brzo postaju svjesni svih prednosti treninga taekwondoa i hapkidoa. Postaju zdraviji, a njihovo tijelo osjeća se dobro.

TAEKWONDO I HAPKIDO – DOBROBITI I KORIST VJEŽBANJA?

U taekwondo klubu GROM vrste vježbi i grupe su prilagođene svakoj dobi i tjelesnoj sposobnosti. 32e76f_5c3981e7371946bab0c212f50066324e-png_256Taekwondo počinjete vježbati kroz osnovne blokade i udarce, a kasnije kombinacije udaraca i forme.  Ovakav način treniga povećava  fizičku koordinaciju, fleksibilnost, ravnotežu i psihičku stabilnost te koncentraciju. Taekwondoom se razvijaju tjelesne predispozicije za dug život i podiže samopouzdanje. Kroz taekwondo i hapkido učimo  kvalitetno izbjegavanje sukoba, a osobito međuvršnjačkog nasilja.

Metode treniranja i učenja u taekwondo klubu GROM konstruirane su kineziološki  tako da zadovoljavaju i pojedinačne fizičko-obrazovne potrebe pojedinca. Svi učenici uče vlastitim tempom te bez rada preko svojih mogućnosti.

Ponekad se treniranje koristi u terapijske svrhe, osobito kod djece i ljudi sa posebnim potrebama. Tako da vježbanje, kod sramežljivih, povučenih vježbača i djece stvaraju osjećaj sigurnnosti i samopouzdanja, dok agresivna i djeca s poremećajem pažnje postaju mirnija te uče poštovanje prema vršnjacima i starijima. Roditelji su često iznenađeni s pozitivnim promjenama u ponašanju djeteta od početka treniranja.

HAPKIDO SAMOOOBRANA
taekwondo-samoobranaU našem klubu podučavamo Vas tehnike koje Vam omogućavaju  obranu u prijetećim situacijama, bazirane na korejskoj vještini samoobrane Hapkido. Tehnike samoobrane koje možete naučiti u taekwondo klubu “Grom” realne su te Vam mogu pomoći da ne postanete žrtvom nasilja. Naučite kako se efikasno obraniti, ne samo primjenom tehnike, već i na psihičkom nivou. Naučite kontrolirati svoje tijelo, ali i bijes, ljutnju i reakcije. Izbacite iz sebe negativne osjećaje u pozitivnom okruženju taekwondo kluba GROM, gdje ćete naučiti učinkovitu samokontrolu kroz vježbanje.

NAPORI ZA FIZIČKU DOBROBIT

Taekwondo i hapkido Vaše tijelo ćine jačim i poboljšavaju Vaš zdravstveni status kroz fizičke vježbe. Statičke i dinamičke, kineziološki programirane, vježbe omogućiti će Vam bolji tonus Vaših mišića i povečanje snage u njima. Taekwondo tehnikama razvijate fleksibilnost, a vježbe disanja i koncentracije iz Hapkidoa dovode do boljih refleksa i oštrijih osjetila. Vježbanje taekwondoa omogućava povećanje energije, bolje zdravlje, bolju koordinaciju pokreta, veću koncentraciju i samopoštovanje vježbača. Ove kvalitete vježbanja kod nas su od bitne važnosti za sretan i  dug život.

Učinite svoje tijelo lijepim, čvrstim i s gracioznošću pokreta. Godine nisu prepreka – svako razdoblje života može biti novi početak – pa i u natjecateljskom smislu.

STVARANJE SAMODISCIPLINE I SAMOPOŠTOVANJA KOD DJECE

Taekwondo klub GROM ističe moralne vrijednosti. Djeca kod nas uče poštovati sebe i druge, kroz vježbanje i učenja samokontrole i samodiscipline.

Samodisciplina se razvija kao rezultat učenja borilačkih vještina zbog njihovog karaktera te se  prenosi na druga područja dječijih života. Isto tako vježbanje taekwondoa i hapkidoa poboljšava usredočenje djece na ciljeve i radi na ostvarenju istih osobito kod izvršavanja školskih obaveza. Samodisciplina i samokontrola razvijena treningom borilačkih vještina Vaše dijete dovodi do načina razmišljanja koje pomaže pri odupiranju negativnim utjecajima okoline.

TAEKWONDO, HAPKIDO I OBITELJ

familyPoštovanje, povjerenje i otvorena komunikacija zdrav su temelj jake i složne obitelji. Taekwondo trening razvija osobne  vrijednosti čovjeka kao što su poštenje, pristojnost, lojalnost i suradnju. Svaka od navedenih životnih vrijednosti čimbenih održavanja dobrih obiteljskih odnosa.

Taekwondo klub GROM nudi Vam kvalitetu na svojim treninzima s težištem na razvoju zdravlja i psihomotirčkih komponenti za dobrobit svakog vježbača, ali članova njihove obitelji. Naš rad garantira učenje u sigurnom okružju.

Taekwondo klub GROM-CROATIA © 2016 Frontier Theme